4 Toccatas

Z wielką radością chciałbym przedstawić Wam nuty moich czterech Toccat, utworów, które skomponowałem w 2018 roku na mój czwarty album „Invention”.

Toccaty nawiązują do epoki J. S. Bacha pod względem formalnym – to krótkie wirtuozowskie utwory, eksponujące technikę palcową. Charakter mają natomiast zdecydowanie współczesny. 1 i 3 Toccata nawiązują do muzyki hip-hopowej, której często słucham. Podobnie jak dawniej kompozytorzy wykorzystywali i przetwarzali popularne tańce ludowe, ja odwołałem się do muzyki rozrywkowej, wplatając jej elementy w klasyczną formę. 2 i 4 Toccata mają rodzaj narracji typowej dla bliskiej mi muzyki filmowej. Zarówno hip-hop, jak i muzyka filmowa wywierają, jak mi się wydaje, ogromny wpływ na współczesną sztukę. Nic dziwnego – w końcu rap i film otaczają nas zewsząd. Ja mam do tego przyjazny stosunek i stąd zrodził się pomysł na Toccaty.

Zapraszam Was nie tylko do słuchania mojej muzyki, ale i do zinterpretowania jej na swój sposób. Mam nadzieję, że granie Toccat sprawi Wam przyjemność. Nie zapomnijcie pochwalić się swoimi wykonaniami!

4 Toccatas for piano solo
Copyrights 2018 by Aleksander Dębicz

Score edit: Aleksandra Chmielewska
Graphic design: Gaba Jordan
Printed in Warsaw by Drukarnia w Oficynie

4 Toccaty do kupienia w sklepie 1koszyk - KUP